Student Info > TA Information Page > TA & Grader Assignments

2010-2011 TA Assignments

Autumn 2010 Winter 2011 Spring 2011 Summer 2011
Course TA Course TA Course TA Course TA
EE 215 Arunim Kumar EE 215 Nava Aghdasi EE 205 Ben Waters EE 215 Arunim Kumar
  Ke-Yu Chen   Shaowu Huang EE 215  Arunim Kumar   Beau van Kirk
  Po-han Yang   Arunim Kumar   Apsara Ravish Suvarna EE 233 Jonathan Irwen
  Apsara Ravish Suvarna   Apsara Ravish Suvarna   Jianqing Qi EE 235 Chris Mandic
  Cagdas Varel   Tien-jui Lee   Katherine Lugo Obando EE 271 Morgan Redfield
EE 233 Allan Ecker EE 233 Kwang Soon Park   David Slater EE 331 Wu-Feng Yeh
  Karthik Natarajan   Allan Ecker EE 233  Allan Ecker EE 332 Mohammad Arbab
EE 235 Eric Swanson EE 235 Eric Swanson   Yongdong Chen EE 341 Po-Han Wu
  Kristi Tsukida   Po-han Wu EE 235  Eric Swanson EE 351 Tsz Kin Marco Au
EE 271 Ken Lo EE 271 Ken Lo   Kristi Tsukida EE 472 Arul Sekar
  Andrew Lawrence   Arul Sekar EE 271  Robin Panda EE 505 Farzad Hessar
EE 331 Jeff Mills EE 331 Leo Lam   Wu-Feng Yeh PMP 579 Shian-ru Alex Ke
  Matthew Strathman   Wu-feng Yeh   Ken Lo PMP 581 Charlie Matlack
EE 341 Chun-Te Chu EE 332 Karthik Natarajan EE 331  Weijiu Wu    
EE 351 Tsz Kin (Marco) Au   Pohan Yang   Md. Golam Rabbani    
  Hamody Hindi EE 361 Zac Berkowitz EE 332  Pohan Yang    
EE 361 Ying Li   Laura Vertatschitsch   Karthik Natarajan    
  Xin Chang EE 417 Xiang Zou EE 341  Charles Pascal Clark    
EE 400 Manohar Nagaraju EE 425 Yuan-Jyue Chen   Po-Han Wu    
EE 416 Xiang Zou EE 442 Shian-Ru Ke   Nicole Nichols    
EE 418 Andrew Clark EE 453 Tsz-kin Marco Au EE 351  Kishore Sundara Rajan    
EE 423/523 Yuan-Jyue Chen EE 455 Adam Greenhall   Yury Dvorkin    
EE 433 Yongdong Chen EE 471 Andrew Lawrence EE 420 Xiang Zou    
EE 436 Leo Lam EE 472 Nate McVicar EE 443 Shian-Ru Ke    
EE 440 Qirong Ma   Deepti Ramakrishna EE 449 Charlie Matlack    
EE 447 Zachary Berkowitz EE 473 Jason Silver EE 456 Adam Greenhall    
EE 452 Chia-Chien Shaw EE 477/525 Yongdong Chen EE 461 Laura Vertatschitsch    
EE 454 Doo Sang Chris Yoon EE 481 Mayoore Jaiswal EE 467/579 Jeff Mills    
EE 471 Nathaniel McVicar EE 482 Armin Yazdani EE 472 Andrew Lawrence    
  Temitope Oluwafemi EE 543 Lee White EE 478 Arul Sekar    
EE 476 Daibashish Gangopadhyay EE 578 De Meng EE 527 Leo Lam    
  Kaitlyn Chen PMP 506 Wei Shi EE 539 Venumadhav Bhagavatula    
EE 478 Arul Sekar   ChouChang Yang EE 551 Karen Studarus    
EE 500 David Slater PMP 518 Nicole Nichols PMP 546 Kristina Haller (ME)    
EE 502 Kwang Soon Park   James Pasko PMP 565 Farzad Hessar    
EE 505 Ling Luo PMP 573 Xin Chang PMP 572 Zach Berkowitz    
PMP 505 Brian King CAD TA Robin Panda        
  Tien-jui Lee Lead TA David Slater        
EE 510 James Pasko            
EE 518 Nicole Nichols            
EE 547 Charlie Matlack            
PMP 559 Eric Sortomme            
PMP 587 Shian-Ru Alex Ke            
  Po-Han Wu            
CAD TA Robin Panda            
Lead TA David Slater            
Academics  
EE logo